Sıradışı Piyanist Yuja Wang yeniden İstanbul'da!

Geçtiğimiz sene festivalin kapanışını yapan ünlü piyanist Yuja Wang 43.İstanbul Müzik Festivali için yeniden İstanbul'a geliyor.

6.5.2015

Uzun zamandır beklenen, "insanüstü" piyano tekniği, müzikal derinliği ve taptaze yorumlarıyla tanınan, göz kamaştırıcı ve sıra dışı yeteneğe sahip piyanist Yuja Wang, Sascha Goetzel yönetiminde Türkiye'nin en iyi senfonik topluluğu Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Lütfü Kırdar'da piyanoseverlerle buluşucak.

 

Başarıları ve sanatı ile büyük hayran kitlesi yakalayan sanatçı, bu seneki İstanbul Müzik Festivali'nin kapanışını yapmak için tekrar İstanbul'u ziyaret ediyor. 10 şubat 1987 doğumlu Çinli piyanist. Piyano ile 6 yaşında tanışır ve 7 yaşında konservatuvara başlar. Pekin'de aldığı eğitimin ardından, 11 yaşında Kanada'da eğitimini sürdürmeye devam eder. Büyük bir yetenek olacağı o yıllarda belli olan müzisyen yaşamını New York'da geçirmeye başlar. Avrupa başta olmak üzere Amerika'da pek çok ödül kazanır. Parmaklarını çok hızlı kullanan Yuja Wang, 43. İstanbul Müzik Festivali'nde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile birlikte sanatseverlerin karşısında olacak. 


HAZ

29

2015

Yuja Wang

Mekan:
Saat:
BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X