Sömestr ne zaman bitecek?

Sömestr tatilinin bitmesine ve okulların yeniden açılmasına az bir süre kalmış olsa da tatil bitmeden İstanbul’un tadını biraz daha çıkarabilirsiniz.

30.1.2017

23 Ocak Pazartesi günü başlayan sömestr tatili Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre 03 Şubat Pazartesi günü bitiyor. Okulların açıldığı pazartesiden önce aileniz ve çocuklarınızla birlikte İstanbul’un tadını çıkarmak, doya doya gezmek için hâlâ vaktiniz var. İşte sömestr tatili bitmeden İstanbul’da çocuğunuzla birlikte gidebileceğiniz yerler;

Topkapı Sarayı

Çocuğunuzu bir imparatorluğa ev sahipliği yapmış Topkapı Sarayı’na götürün. Tarihe tanıklık eden şeyleri görmeleri merak duygularının gelişimine yardımcı olacaktır, üstelik Topkapı Sarayı’nın etkileyici atmosferinde öğrenmek onlar için daha kolay ve eğlenceli olacaktır. Çocuğunuzla birlikte bu muhteşem yapıyı gezerken belki bir sergiye denk gelirsiniz ve birlikte incelersiniz.

Topkapı Sarayı

Emirgân Korusu

Çocuğunuzu sömestr tatili bitmeden Emirgan Korusu’na götürün. İstanbul’un Sarıyer ilçesi sınırlarında bulunan koru, yeşille doğanın iç içe olduğu benzersiz görüntüsüyle insanı büyülüyor. Çocuğunuzla burada yeşilliklerin keyfini çıkarırken, bol bol sincap fotoğraflayın.

Barış Manço Müzesi

Moda’da bulunan bu özel müzeye, çocuklarınızı götürerek “Onları çok seven Barış abilerinin” hatıralarını gösterin. Müzenin içerisinde bulunan o güzel şarkının simgesi “Arkadaşım Eşek” heykeliyle fotoğraf çektirin, çocuğunuzu “Adam Olacak Çocuk” sahnesine çıkarın.

Arkadaşım Eşşek Barış Manço

Rahmi Koç Müzesi

Sömestr boyunca Rahmi Koç Müzesi’nde çocuklar için “Gezdim, Gördüm, Tasarladım” adlı atölye etkinliği devam ediyor. Çocuklar bu etkinlik çerçevesinde müzedeki sergileri geziyor ve gördüklerini hayal dünyasına göre tasarlıyor. Çocukların hayal dünyalarının genişliği için Rahmi Koç Müzesi de önerilerimizden bir tanesi.

Rahmi Koç Müzesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

Bu botanik parkımız Kocaeli’nin Darıca ilçesinde olmasına rağmen, İstanbul’dan ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’dan araba ile ortalama 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Eğer şahsi arabayla gitmeniz mümkün değilse İETT’yle de ulaşım sağlamanız mümkün. Burada çocuklarınızla birlikte Japon bahçesindekini kuş türlerini gözlemleyebilir, lamaları elinizle besleyebilirsiniz.

Sea Life Akvaryum

İstanbul Bayrampaşa Forum’da bulunan Sea Life Akvaryum Türkiye’nin en büyük akvaryumudur. Bu akvaryum dünyasında Avrupa’nın en geniş köpek balığı ailesini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. 15 binden fazla tür bulunan bu akvaryumda dokunma havuzundaki deniz yıldızlarına ve yengeçlere çocuğunuzla birlikte dokunun ve devasa su altı okyanus tünelinden geçin. Sea Life Akvaryum hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

SeaLife Akvaryum

Jurassic Land

Forum İstanbul içerisinde yer alan Jurassic Land, dünyanın en iyi dinozor müzelerinden biri olarak gösteriliyor. 4 boyutlu sinemasıyla öne çıkan bu merkez, laboratuvarı ile çocuğunuzun hem eğlenip hem öğreneceği bir ortam sunuyor. Jurassic Land’da en az çocuğunuz kadar siz de iyi vakit geçirebilirsiniz.

Jurassic Land

Kelebek Çiftliği

Tarihleri 50 milyon yıla dayanan ama ömürleri ancak 1 gün olan kelebeklerin hikâyelerini bir de yakından görün. Son zamanlarda yaşam alanı çok daralan, soyu yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu sevimli canlılar hakkında bilgi alın. Nesillerini korumak ve kelebekler hakkında bilinçlenmek için çocuğunuzu mutlaka Beykoz’daki bu şirin çiftliğe götürün.

Cartoon Network Sahnesi

Haliç'teki tematik park Vialand'in içine kurulan "Cartoon Network Sahnesi", Powerpuff Girls, Gumball, Adventure Time gibi sevilen programların kahramanlarını küçük izleyenlerle buluşturuyor. Kahramanlar, hayranlarıyla tanışıp bol bol da fotoğraf çektiriyor.

Cartoon Network

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X