Sualtının büyülü dünyası İstanbul Akvaryum’da!

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıkları ile yüzmek ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz? O zaman sizi İstanbul Akvaryum'u bizimle keşfetmeye çağırıyoruz.

18.9.2014

İstanbul’un ve dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum.

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yeni sualtı dünyası olan İstanbul Akvaryum içinde büyülenmemek mümkün değil.

Avrupa Yakasında Bakırköy ilçesinde Aqua Florya Alışveriş Merkezi içinde yer alan İstanbul Akvaryum kompleksi içinde sualtının eşsiz yaratıklarının yanı sıra  bilim merkezi, etkinlik alanları, çocuk eğlence bölümleri, sinema salonları, kafeteryalar, büfeler, restoranlar ve mağazalar yer alıyor.

Toplam büyüklüğü 22 bin metrekare olan iki kattan oluşan yapının içinde 6.800 metreküp su alma kapasitene sahip 64 adet su tankı bulunuyor. Akvaryum coğrafi bir rota gözetilerek 16 farklı tema uygulanarak tasarlanan kompleksi içinde bir de yapay yağmur ormanı oluşturulmuş. Akvaryumu gezen misafirlere Amazonu yaşatan bu büyülü bir cennet olan Amazon Ormanı bölümü gezen konukların en çok tercih ettiği bölümlerden biri...

İstanbul Akvaryum içinde; deniz canlıların yanı sıra tropik bölgelere özgü sürüngen ve kemirgenlerin yer aldığı her tema, o bölgeyi yansıtan coğrafi, tarihi, kültürel ve görsel ögelerle dekore edilmiştir. Karadeniz’den başlayıp Pasifik’e kadar uzanan 1,2 kilometre uzunluğundaki, özel temalı gezi güzergâhı, birbirinden ilginç türlerin bulunduğu yaklaşık 1.500 çeşit, toplam 15 bin adet kara ve deniz canlısı, 2 adet 15 kişilik 6 akslı 5D sinema salonu, 7 ayrı film izleme seçeneği, rüzgâr, sis, su gibi efektler yaşatan sıra dışı sistem, İstanbul Akvaryum içerisinde 470 m2’lik alana sahip hediyelik eşya birimi, gezi güzergahı üzerinde 3 kafe, bir tarafı Panama Kanalı manzaralı, diğer tarafı deniz manzaralı 1 adet restoran yer alır.


İstanbu Akvarum Giriş Fiyatları

Yetişkin 35TL, Öğrenci, Öğretmen 25TL, 3 Kişilik Aile 82TL, 4 Kişilik Aile 100TL. 


İstanbul Akvaryum nasıl gidilir?

Araçla gidecekseniz; Sahil yolundan Florya tabelalarını takip ederek gidebilirsiniz.

Metrobüs ile; Florya – Beşyol durağından inerek. Sefaköy- Florya ve Bağlar – Cennet Mahalesi minibüsleriyle gidebilirsiniz.

İETT Toplu taşıma BN1, BN2 hatlarına kullanarak Belediye Tesisleri durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Ulaşım

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi No 93 Florya- İstanbul

Telefon: +90 (212) 444 94 44

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X