Submotion Orchestra, Salon İKSV'de

Submotion Orchestra bu hafta sonu Salon takipçilerini dans ettirmeye geliyor.

27.11.2014

Submotion Orchestra, 2009 yılında İngiltere'nin Leeds şehrinde kurulan, 6 erkek 1 kadından oluşan elektronik caz ve soul grubu. Taz Modi (klavye), Ruby Wood (vokal), Chris Hargreaves (bas), Dom “Ruckspin” Howards (prodüksiyon), Simon “Bobby” Beddoe (trompet) ve Danny Templeman (perküsyon) ile Tommy Evans’dan (davul) oluşan grup ilk kez Leeds'de, Hyde Park yakınlarındaki “Hukaz” adlı barda sahneye çıktı. Submotion Orchestra için York Minster Katedrali'nde verdiği konser kırılma noktası oldu.

 "Trip-hop" soslu cazın, "post-dubstep"le birleşimi

Submotion-OrchestraLeeds şehrinin su götürmez etkisi dışında dubstep, soul, ambient electronica, jazz ve club tarzlarından etkilenen Submotion Orchestra’nın müzik tarzı için tek bir şey söylemek mümkün değil. Birçok tarzın arasında bir yerde salınan grupta Taz Modi, Simon Beddoe ve Ruby Wood caz ağırlıklı bir alt yapıya sahipken, Danny Templeman’in perküsyonunda Brezilya esintileri duymak mümkün. Tommy Evans’ın davuluna ise yine caz etkisinde kalmış ritimlerin hakim olduğu hissediliyor. Grup ne olursa olsun parçalarında müziği odak noktası haline getirmeye çalışarak doğaçlamaya önemli bir yer ayırıyor. Tüm bu enstrümantal tınılar da yaşamın çok sesliğini başarılı bir şekilde yansıtıyor. Öyle ki Time Out London onlar için şunları söylüyor: "Gilles Peterson onaylı trip-hop soslu cazın, post-dubstep etkisinde kalmış ritimlerle birleşimi".

Finest Hour ve Fragments adlı iki albümlerinin yanında Always ve All Yours isimli iki single’ı bulunan Submotion Orchestra, en son Temmuz 2014’te Time Will Wait adlı yepyeni single'larıyla dinleyicilerle buluştu. Submotion Orchestra’nın müzisyen olmak isteyenlere tavsiyesi ise şöyle:  “Eğer para kazanmak istiyorsanız, müzisyen olmayın. Bu iş parayla değil, sevgiyle yapılıyor.”


Submotion Orchestra Bilet bilgileri

Ayakta 35 TL

Öğrenci 25 TL


İstanbul'a yedi kişilik kadrosuyla gelecek olan Submotion Orchestra, takipçilerini 28 Kasım Cuma ve 29 Kasım Cumartesi gecesi 22.00'da Salon’da dansa davet ediyor.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X