Taksim’de Bir Günde Yapılabilecek 6 Şey

İstanbul’un tam göbeği olarak kabul edilen Taksim’de bir gün içerisinde neler yapılabilir? Sizler için yazdık.

18.03.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

İstanbul’un en canlı, en hareketli; tarihi dokusu, İstiklal Caddesi, Fransız Sokağı,tramvayı, Galata Kulesi ile adeta İstanbul’un kalbinin attığı yer Taksim! İstanbul’a gelip de asla uğramadan geçilmeyecek yerlerin başında gelmektedir. İstanbul’da geçireceğiniz günleri unutulmaz kılmak isitiyorsanız, Taksim’de bir günde neler yapılır sorusunun cevabını bulabileceğiniz içeriğimize bir göz atmalısnız. 


Meydan ve İstiklal Caddesi

Güne Taksim Meydanı’nın büyülü atmosferiyle başlayabilir, İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek birçok cafe ve restoran içinden istediğiniz bir yeri seçerek harika bir kahvaltıyla devam edebilirsiniz. İstiklal Caddesi’nin tadını, tramvay hattını da kullanarak çıkarabilirsiniz.

İstiklal Caddesi

Öğle Kahvesi Galata Kulesi

İstiklal Caddesi’nin sonuna geldiğinizde gözlerinizi yukarı kaldırmanızla, Galata Kulesi’nin eşsiz manzarısıyla karşılaşacaksınız. Galata Kulesi’nin turistler için açık olan kısmını ziyaret ederek, yedi tepeli şehre bir de Galata Kulesi’nin en tepesinden bakma keyfini yaşayabilir; ardından kulenin çevresinde bulunan cafelerde öğle kahvenizi ya da çayınızı, kule, İstanbul ve pek çok renkli insanın oluşturduğu manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz.

Galata Kulesi

Biraz Daha Tarih

Taksim’de bir günde yapılacaklar listesinin en önemlilerinden biri de Tünel Meydanı’nı görmek ve Tünel Hattı ile Karaköy’e gitmek olmalıdır. 1800’lü yılların sonunda yapılan metro hattına binerek, adeta zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissedebilir, ardından Karaköy’de indikten sonra Karaköy’ün tarihi dokusu içinde kaybolabilir, birbirinden farklı cafelerinde muhteşem bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

Cihangir

Son yıllarda çok popüler olan, Taksim’de görülmesi gereken yerler içinde ilk sırada yerini alan Cihangir olmuştur. Karaköy’den yukarı çıktığınızda, pek çok Rum apartmanının renklerinden oluşmuş, antikacıların ve farklı birçok butik cafenin bulunduğu semtin bohem havasının mutlaka tadını çıkarmalısınız.

Cihangir

Fransız Sokağı

Cihangir’den aşağı doğru indiğinizde muhteşem dokusuyla Galatasaray Lisesi’ni göreceksiniz. Lisenin çevre sokağında, cafelerin merdivenlerin kenarına kurulması, harika mazarısıyla Fransız Sokaği bulunmaktadır. Cihangir’den sonraki durağınız kesinlikle Fransız Sokağı olmalı.

Fransız Sokağı

Geceye Hazır mısınız?

İstanbul gece hayatının en hareketli oluğu, gece hayatının merkezi Taksim. Taksim Asmalı Mescit, Küçük Beyoğlu, Çiçek Pasajı, Nevizade gece hayatında aranan tüm hareketliliği her zevke yönelik sunan ve birçok farklı konseptlerde mekanların bulunduğu başlıca yerler. Hazırsanız, Taksim gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Çiçek Pasajı

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?