Uluslararası Klarnet Festivali başlıyor!

İstanbul festivalden festivale koşuyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali, 19-25 Eylül tarihleri arasında müzikseverlerle buluşuyor.

31.8.2016

Tüm dünyada kültürler arası etkileşimi, iletişimi hem işitsel hem de görsel bir zenginlikle sunmayı hedefleyen Uluslararası Klarnet Festivali, her zevke hitap edecek müzisyenleri ve müzik gruplarıyla festival coşkusunu sonuna dek yaşatmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 5'sinin düzenlendiği Klarnet Festivali, 19-25 Eylül tarihleri arasında müzikseverlerle buluşuyor. Her yıl dopdolu etkinlikleri ve toplulukları sanat paydasında buluşturan, vizyonuyla izleyenleri heyecanlandıran ve şehre adeta nefes aldıran Uluslararası Klarnet Festivali, bu yılda oldukça renkli bir programla karşımızda.

Uluslararası Klarnet Festivali'nde kimler var?


Giora Feidman & Rastrelli Cello Quartett

5.Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında, Klezmer müziğinin yaşayan efsanesi Giora Feidman ile hem klasik hem de modern parçaları uyarlayan Rastrelli Cello Quartett, 19 Eylül’de CRR Konser Salonu’nda.

Tarih: 19 Eylül 2016 20:00


Mercan Dede Secret Tribe feat. Zara & Dzambo Agusev

5.Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında, dünyaca ünlü Türk neyzen Mercan Dede, Türk Halk Müziğimizin vazgeçilmez ismi Zara ve Makedonya’nın ünlü trompetçisi Dzambo Agusev, 20 Eylül’de CRR Konser Salonu’nda.

Tarih: 20 Eylül 2016 20:00


Kayahan Anısına Ustaya Saygı Konseri

5. Uluslararası Klarnet Festivali’nin gelenekselleşmiş etkinliklerinden olan “Ustaya Saygı Konseri”, bu yıl büyük usta Kayahan anısına düzenleniyor. Müzik direktörlüğünü İskender Paydaş’ın, sunuculuğunu ise oyuncu Hakan Bilgin in üstlendiği gecede Cansu, Ferman, Fettah Can, Gökhan Tepe, Gökhan Türkmen, Hakan Aysev, İpek Açar, İrem Derici, İskender Paydaş, Serkan Çağrı, Suat Suna, Yonca Lodi ve  Zara büyük ustanın unutulmaz eserlerini yorumlayacaklar. 

Tarih: 22 Eylül 2016 20:00


Natacha Atlas & Serkan Çağrı

Mısır asıllı müzisyen Natacha Atlas ile Türkiye’nin dünyaca ünlü nefesi klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, “Barışın Sesleri Konseri” ile 24 Eylül’de CRR Konser Salonu’nda…

Tarih: 24 Eylül 2016 20:00


Amsterdam Klezmer Band

Gypsy, Balkan ve caz tınılarını harmanlayan Amsterdam Klezmer Band 5. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında müzikseverlerle 25 Eylül’de CRR Konser Salonu’nda buluşuyor.

Tarih: 25 Eylül 2016 20:00

 

EYL

**

2016

5.Uluslararası Klarnet Festivali

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X