Ünlü kadın gitarist Xuafei Yang, İstanbul'a geliyor

Çin'in ilk uluslararası kadın gitaristi Xuafei Yang, İstanbul Resitalleri için Sevgililer Günü'nü unutulmaz kılmaya geliyor.

11.2.2015

Çok genç yaşlarda gitar enstrümanı ile tanışan Çinli kadın gitarist Xuafei Yang, uzun bir aradan sonra tekrar İstanbullu sanatseverle buluşuyor. Resitaller kapsamında aşkın ayı olan Şubat ayını romantik hale getirmek için 14 Şubat akşamı sahnede olacak.

Gitarın divası kabul edilen sanatçı ilk gitarını 7 yaşında çalmaya başladı. 10 yaşında 1.Çin Gitar Festivali’nde çalarak büyük bir başarı kazandı. 4 yıl sonra, 14 yaşında Madrid konseri veren Xuafei Yang’ı gitar konçertosu ile ünlü  20.yy İspanyol bestecisi Rodrigo izledi. Klasik gitarın dünya çapındaki birkaç isminden biri olan Xuafei Yang, 2009 yılında Classic FM tarafından günümüzün "En İyi 100 Sanatçısı" arasında gösterildi. Ve  Yang bugüne kadar İngiltere, Avrupa ve Asya'dan Kuzey Amerika'ya uzanan 40'dan fazla ülkede konser verdi. 2000 yılında Ivor Mairants Uluslararası Gitar Yarışması'nı kazanan ve Londra'da yaşayan Yang, 2005 yılında EMI Classical sanatçısı oldu.

Xuefei Yang the seed konseri

Hisleriyle çalan Xuafei Yang, klasik gitar dünyasının sanat anlayışını değiştirerek dinlenmesi keyif dolu müzikler üretiyor. Ülkemizde beğenilerek takip edilen sanatçı her sene konser vermek için İstanbul'u ziyaret ediyor. 14 Şubat akşamıda the Seed sahnesinde İstanbul Resitalleri kapsamında ülkemizi tekrar ziyarete gelecek.


ŞUB

14

2015

Xuafei Yang Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X