William Mastrasimone'un gerilim dolu dramı, Uçlar tiyatro oyunu

Yasaların çarpıklığını ve güç, hak, adalet, ölüm korkusu, arkadaşlık, kadınlık, erkeklik gibi kavramları sorgulatan “Uçlar” oyunu yeni sezonunda çeşitli tiyatro salonlarında sahnede.

23.11.2015

Bir gün, evine giren yabancı bir erkeğin, önce sözlü sonra fiziksel şiddetine maruz kalan kadının hikayesinin anlatıldığı “Uçlar”da; kadın, erkeği etkisiz hale getirmeyi başarır ve bir anda kurban(!) rolü karşı tarafa geçer. Kadının kız arkadaşları eve geldiğinde ise, tecavüzcüsüne işkence yapan bir kadınla karşılaşırlar. O andan sonra herkes için, kendisiyle ve karşısındakiyle bir hesaplaşma başlar. Toplumda yer etmiş ön yargılar ve öğrenilmiş çaresizlikler midir kadını kurban yapan? Yoksa…

18 yaş sınırı olan ve tiyatro seyircisini her saniyesinde gerçeklerle yüzleştiren oyunun yönetmenliğini Yıldırım Fikret Urağ üstleniyor. Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk’ün yanı sıra Bahar Çebi ve Simge Defne’nin performansıyla göz doldurduğu oyunda; dekor tasarımı ise Barış Dinçel’e ait. Oyun kadın-erkek ilişkilerine hatta daha ileri giderek arkadaşlık bağlarının ne kadar ince bir iplikle bağlandığını gözler önüne seriyor. 2 saat boyunca bir kadın olarak hayatta bedenin dışında varlık göstermenin ne kadar yorucu olduğunu her hareketinin hem kadınlar hem de erkekler tarafından ne kadar yanlış anlaşıldığını bizlere açık bir dille anlatıyor "Uçlar" oyunu.

Tiyatro Martı tarafından sahneye konan William Mastrasimone'un gerilim dolu dramı“Uçlar” tiyatro oyunu; 21 Şubat Akatlar Kültür Merkezi'nde sanatseverle buluşuyor. Bu oyun dışında sezonda hangi salonlarda hangi oyunlar izlenebilir? Merak edenler için İstanbul'da tiyato sahneleri ve oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. 


KAS

23

2015

Uçlar Tiyatro Oyunu

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


X