Winx Perileri'nin sualtı dans gösterisi ile eğlenin!

Sea Life, Kurban Bayramı'nda çok eğlenceli. Sualtının eşsiz dünyasında çocuklara özel gerçekleştirilecek etkinlikler ve sürprizlerle renkli bir bayram bizleri bekliyor.

30.9.2014

Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Sea Life, Kurban Bayramı’nda dünyaca ünlü Winx Perileri’nin muhteşem sualtı dans gösterisine ev sahipliği yapacak.

Deniz hayatının güzelliklerini bir araya getiren Sea Life, Kurban Bayramı'nda çok eğlenceli. Sualtının eşsiz dünyasında çocuklara özel gerçekleştirilecek etkinlikler ve sürprizlerle renkli bir bayram bizleri bekiyor.

Winx Perileri’nin yeni filmi "Okyanusun Gizemi"ne özel olarak yapılacak sualtı gösterileri, 4 - 7 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Çocuklar sualtı dünyasını Winx Perileri Stella, Bloom ve Flora ile keşfederken gösteriler sonrası gerçekleştirilecek etkinlikler ve sürprizlerle eğlenceye doyacak.

Winx Perileri gösterisinin yanı sıra burada farklı deniz canlılarını keşfedebilirsiniz.

Vatozlar, nemolar, köpekbalıkları…  Birbirinden farklı temalar işlenmiş, biri ana tank olmak üzere toplam 43 adet canlı sergi akvaryumunda, dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen 10 bini aşkın deniz canlısını barındıran akvaryum okyanuslar, denizler ve tatlı sular hakkında eğlenerek bilgi sahibi olurken, bu ortamları korumanın önemini gözlerinizle görüyor, yaşayarak hissediyorsunuz. 

Avrupa’nın en uzun akrilik sualtı tünellerinden biri olan tünel sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan akvaryumda ziyaretçiler; 270 derecelik sualtı görüş açısına sahip panoramik gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı da yakalıyorlar. 

Sea Life’a gelen ziyaretçiler; ağzına su alarak 120 cm uzaklıktaki böcekleri bile %100 avlama yeteneğine sahip okçu balıklarını, 7 farklı tür köpekbalığını, dinazorlardan daha uzun süredir yeryüzünde olan mavi kanlı at nalı yengeçlerini, Kayıp Balık Nemo’daki palyaço balıkları ve dorileri, yaptıkları  gövde gösterisi öpüşen iki balığı andıran “öpüşen gouramileri”,  tehlikeli türlerden dikenlerindeki zehir ile köpekbalığını bile öldürebilen aslan balıklarızehirli inek balıkları ve kendisini tehlikede hissedince düşmanını ürkütmek için balon gibi şişen balon balıklarını, zehirli mürenleri, leopar desenli vatoslar ve köpek balığı yumurtalarını, boyu 3 metre ve dili 1 metre uzunluğa ulaşan, dili yerliler tarafından zımpara olarak kullanılan Arapayma balığını, denizatı, deniz yıldızı, ahtapotları, sergilendikleri yumurta kapsülünden çıkan ve tanklarda sergilelen bebek köpekbalıklarını, isimleri Türkçe’de “ben öldürürüm, ben öldürürüm” anlamına gelen etçil tatlısu kaplumbağası Mata mataları, piranaları, nesli tükenmekte olan türlerden dev orfozları hatta Amazonlar’dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada da görme fırsatını yakalıyorlar.

İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler için,  tarihi ve doğal güzelliklerin yanısıra ziyaret edilmesi gereken önemli bir cazibe merkezi olan Sea Life, İstanbullular için ise kurumsal organizasyonlar,  partiler, lansmanlar, partileri ve nikah törenleri gibi etkinliklerin de düzenlenebileceği alternatif bir mekan. Bununla da kalmayıp genç çiftler 10.000 balık arasına dalarak müstakbel eşlerine sualtından evlilik teklifleri de yapabiliyorlar.

 

Sea Life'a ulaşım oldukça kolay Bayrampaşa Forum İstanbul'un içinde yer alan dev akvaryuma Toplu taşıma hattı Metro aracılığıyla gidebilirsiniz. 


Alternatif bir akvaryum daha keşfetmek isterseniz Florya'da bulunanan İstanbul Akvaryum yazımıza göz atabilirsiniz. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X