Yeni kahve durağınız MOC

Nişantaşı semtinin kahve bakanı MOC'ta lezetli kahveler yudumlamaya ne dersiniz?

27.5.2014

Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Peru, Panama ve Kenya gibi bölgelerden taze olarak alınan kahve çekirdekleriyle kavrulan kahveler, her gün Nişantaşı'nda MOC misafirleriyle buluşuyor. 

moc-nisantasi

MOC Nişantaşı'nda, İtalyan La Marzocco ve Drip kahve makineleri gibi Türkiye'de az rastlanan profesyonellikte ürünlere yer veriliyor. Avustralya'dan ülkemize taşıdığı kahve kültürü ile bir araya gelebileceğiniz MOC Nişantaşı'nda, kahve konusunda eğitimlere katılabilir, kavurma keyfi yaşayabilir, ayrıca MOC'un gözdesi soğuk demleme kahve (Cold Brew) ile buluşabilirsiniz. Lezziz kahve çekirdeklerinin uzun demlenme süresinden sonra oluşan bu eşsiz kahvelerini denemeden mekandan çıkmanızı tavsiye etmiyoruz.

kahve-moc

Nişantaşı'nın ara sokağı Şakayık Sokak'da yer alan MOC, ahşap dekoru ikinci katında okuma bölümüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Arka bölümünde dev kahve öğütücüsünü göreceğiniz mekanın en önemli özelliği kendi kahvelerini kendileri öğüterek kahveseverlere sunmaları, mekanda leziz kahve kokularıyla yudumlayabileceğiniz özel kahvelerini satın alarak evinizde de götürebiliyorsunuz. 

Aynı zamanda kahve yapımında kullanabileceğiniz, ‘syphon’ ismi verilen, evlerde makine kahvesi kalitesinde kahveler yapabileceğiniz, şık alet veya diğer aparatlardan da satın alabiliyorsunuz. Ya da bir mekan sahibiyseniz toptan kahve satışı da MOC'da mevcut. 

Unutulmaz bir kahve deneyimi yaşamak isteyen tüm kahve tutkunları şehrin en yeni ve iyi kahve durağı olan MOC Nişantaşı'na bekleniyor.

Ulaşım

Adres: Şakayık Sok. No:4/A Nişantaşı-İstanbul

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X